امروز ۱۳۹۴/۳/۹ - آخرین بروزرسانی این صفحه

تازه ترین های پايگاه خبری تحليلی فرارو (fararu.ir)

از تاریخ ۲ ساعت پیش به قبل
استفان والت، استاد روابط بین الملل دانشگاه هاروارد آمریکا طی یادداشتی برای فارن پالسی به ترسی که رسانه ها و سیاست مدارن آمریکایی به جان مردم این کشور انداخته و از آن برای رسیدن به اهدافشان بهره می برند، پرداخته و به مردم هشدار می دهد که گول آنها را نخورند.
سال انتخابات است و همه نگران برگزای آن در سلامت کامل هستند. دولتی ها با موضع گیری ها و اظهار نظرهای مختلف تاکید می کنند که مجری اجرای قانون اساسی خواهند بود و شورای نگهبانی ها از عزم خود برای نظارت جدی بر انتخابات می گویند اما این اظهار نظرها شائبه قرار گرفتن این دو نهاد را در مقابل هم ایجاد می کند.
سرپرست گروه پیش بینی اداره کل هواشناسی گلستان از افزایش دمای استان به ۴۶ درجه خبرداد و گفت: به سالمندان و بیماران توصیه می کنیم از سفرهای شهری غیر ضروری خودداری کنند.
ترکیب شورای شهر اصفهان امروز آرایش جدیدی به خود گرفت تا دست رد به سینه شهردار مطمئن و دارای 12 سال سابقه خدمت این شهر بزند. امروز خیلی‌ها بر اساس ترکیب شورا بر این باور بودند که شهردار برکنار نخواهد شد، اما 14 نفری که با هم از سلایق مختلف ترکیب شده بودند امروز صدای شهردار را رسا و شفاف ندانستند و بی...
سیدجاسم نوری، از فرماندهان هشت سال دفاع مقدس به جمع شهدای مدافع حرم پیوست.
قانون انتقال پایتخت تحت عنوان قانون امکان‌سنجی انتقال مرکز سیاسی ــ اداری کشور، ساماندهی و تمرکززدایی از تهران در ۴ بند از سوی رئیس دولت یازدهم به وزارت راه و شهرسازی برای اجرا ابلاغ شد.
مدتی است تبلیغات غیررسمی و زودهنگام دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در چهارمحال و بختیاری آغاز شده و در این میان برخی داوطلبان احتمالی برای اهداف تبلیغاتی خود رویکرد اجاره نشریات را برگزیده اند و به عنوان کارشناس درخصوص مسائل مختلف اظهار نظر می کنند.
بخشدار بخش کوهستانی یانسر بهشهر در استان مازندران گفت: به رغم خاموش کردن آتش در بخشی از جنگل های این بخش کوهستانی، آتش بار دیگر جنگل های این منطقه را فرا گرفت.
یک کارشناس مسائل خاورمیانه گفت که داعش برای دست یابی به اهداف بلند مدت خود برآسیای مرکزی بویژه افغانستان تمرکز کرده است و تلاش دارد از یک سو از طریق فروش مواد مخدر منابع خود را تامین کند و از سوی دیگر هم با افزایش تبلیغات باجذب افغان ها بر نیروی انسانی خود بیفزاید.
سرپرست تیم ملی والیبال کشورمان شب گذشته با تهیه غذای ایرانی برای ملی پوشان موجب عصبانیت امریکایی ها شد.
تصور کنید که برای رد یک تماس دریافتی در تلفن همراه خود مجبور نباشید که گوشی را از جیب خود خارج کنید. این موضوع ایده جدید گوگل و شرکت لی‌وایز(levi’s) است که در حال کار برروی آن هستند.
یک گروه تندرو مسئولان نروژی و نیروهای امنیتی این کشور را به دلیل آموزش نیروهای امنیتی عراق تهدید کرد.
معاون وزیر خارجه ایران گفت: بحث مصاحبه با دانشمندان و بازرسی از مراکز نظامی به طور کامل منتفی است، ولی در چارچوب رویه‌هایی که پروتکل الحاقی پیش‌بینی کرده گفت‌وگوهای ما ادامه دارد.
وزیر اطلاعات با اعلام اینکه برخی مجموعه ها که دستی در انتخابات دارند، از هم اکنون جهت‌گیری کرده و از همین حالا برای جایگزینی من در وزارت اطلاعات تلاش می‌کنند، گفت: ما انقلاب کردیم تا آبروی مردم حفظ شود، ما رضای خدا را ملاک قرار داده و اجازه نمی دهیم به خاطر جهت‌گیری‌های سیاسی آبروی کسی به بازی گرفته...
سریال «جاده قدیم» بعد از یک سال سردرگمی بالاخره روی آنتن تلویزیون رفت اما گویا مشکلات آن هنوز به پایان نرسیده است. بنا به اخبار بخش‌های زیادی از این سریال کمدی در اولین روزهای پخشش حذف شده‌اند. با توجه به آنکه قسمت‌های شوخی آن با سریال های معروفی همچون «بریکینگ بد» پیش از این بسیار صدا کرد، آیا شاهد...
"با توجه به اینکه «آموزش عمومی» یکی از بارزترین مصادیق «سرمایه‏‌گذاری بین نسلی» است، باید برنامه بلندمدتی تنظیم شود که درصدی از درآمدهای ذخیره ارزی، برای توسعه دسترسی به ساختار آموزشی مناسبی با استانداردهای بین‏المللی برای کودکان و نوجوانان اختصاص یابد."
میانگین حضور زنان در مجلس شورای اسلامی با مجالس دنیا فاصله معناداری دارد. یک کارشناس مسایل سیاسی با بیان این مطلب گفت : کشور های دیگر برای پر کردن خلاءهای موجود در این زمینه از مکانیزم سهمیه بندی استفاده کرده اند.
مجید صالح از کادر فنی تیم ملی امید جدا شد.